Описание
Профессиональный лицей – это профессионально-техническое учебное заведение
второго уровня аккредитации, который осуществляет подготовку
высококвалифицированных специалистов из числа выпускников ООШ на основе
базовой или полной общей средней школы, а также подготовку, переподготовку и
повышение квалификации работников и неработающего населения.
Из года в год в лицее совершенствуется материально-техническая база. В лицее
работают современные компьютерные классы, внедрена мультимедийная система
обучения, которая не имеет аналогов в области.
В лицее созданы все необходимые условия для обучения, занятия спортом и
отдыха молодежи.
В Новокаховском профессиональном лицее (ПТУ-16) на данный момент обучаются
835 учеников, которые овладевают следующими рабочими профессиями и
специальностями:
* Маляр; монтажник по монтажу стальных и железобетонных конструкций; электрогазосварщик
* Столяр строительный; плотник.
* Cтоляр; станочник деревообрабатывающих станков.
* Штукатур; лицовщик - плиточник; маляр.
* Монтажник санитарно-технических систем и оборудования; газосварщик.
* Электрогазосварщик.
* Офисный служащий: бухгалтер; оператор компьютерного набора.
* Кассир; оператор компьютерного набора.
* Парикмахер.
Новокаховське више професійне училище:
Новокаховське вище професійне училище (у минулому ПТУ № 16) - один з найстаріших і водночас сучасніших професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області, якому у 2006 році виповнилося 40 років.
За чотири десятиріччя інженерно-педагогічний колектив училища підготував 13600 кваліфікованих робітників для будівельних, промислових та інших підприємств міста і області.
Славний літопис навчального закладу бере свій початок у червні 1966 року. Наказом Держкомітету профтехосвіти у Новій Каховці вирішено відкрити будівельне професійно-технічне училище, адже молодому місту були конче потрібні будівельники. 1 вересня треба було починати навчання, але не вистачало приміщень, обладнання, підручників, а головне - майже не було спеціалістів з педагогічною освітою. Незважаючи на всі ці труднощі, училище відкрили вчасно. Під учбові приміщення та гуртожиток тимчасово пристосували вагончики. Через два роки учні своїми руками збудували гуртожиток, а згодом - навчальний корпус. Контингент першого набору складав 270 учнів, яких навчали основним будівельним професіям: муляр-монтажник; тесляр, штукатур-лицювальник; арматурник-електрозварник.
Першим директором училища став Шевчук Володимир Григорович. Серед тих, хто під його керівництвом розпочинали навчальний процес, були заступник директора з навчально-виробничої роботи Сиротін Володимир Федорович (сьогодні він один з найвідоміших педагогів області, вчитель-методист, Заслужений працівник ПТО, який і нині працює в училищі); заступник директора з виховної роботи Нєкрасов Юрій Анатолійович та інші.
Підготовка учнів велась із основних будівельних професій: муляр-монтажник, тесляр, штукатур-маляр, арматурник, електрогазозварник.
Сьогодні навчальний процес в училищі здійснюється в 22 навчальних кабінетах, її виробничих майстернях. Навчають і виховують юнаків і дівчат ув кваліфікованих інженерно-педагогічних працівників, серед яких: Заслужений працівник освіти України, і Заслужений працівник профтехосвіти і викладач-методист 2 старші викладачі 3 майстри виробничого навчання і категорії 14 майстрів виробничого навчання 2 категорії 6 викладачів вищої категорії її викладачів і категорії 7 викладачів 2 категорії
Підготовці та вихованню компетентних фахівців, всебічно розвинених особистостей сприяє позитивний мікроклімат у трудовому та учнівському колективах, взаєморозуміння та повага між педагогічними працівниками та учнями, наставництво. Багато випускників училища стали передовиками і новаторами виробництва, громадськими діячами, військовослужбовцями, бізнесменами, відомими спортсменами, гідними громадянами нашої Батьківщини. Гордістю училища є випускниця перш